Energiamärgis

Pirita tee 26d kortermaja kuulub madala energiatarbega B-energiaklassi.

Konstruktsioon

Vundament

Plaatvundament

Välisseinad

Maa-aluses osas monoliitsed seinad. Maa pealses osas 190mm täis betoneeritud betoonõõnesplokk, soojustus krohvitud fassaadil EPS 250 mm ja puit- ning plaatfassaadil PIR 150mm.

Siseseinad

Korterite vahelised seinad valdavalt 190mm täis betoneeritud betoonõõnesplokk, korterite siseseinad erikõva kipsplaadiga kergseinad.

Vahelaed

Raudbetoon õõnespaneelid. Paneeli peal isolatsioon 50mm ja pealevalu betoon 70mm.

Katus

4.korruse lamekatus soojustusega EPS (keskmiselt 350 mm, kaldes) koos tuulutussoonega villaplaadiga (40 mm) ja kaks kihti SBS katusekatet. 5.korruse lamekatus puitkandevosaga ja kivivill soojustusega 300mm ning kaks kihti SBS katusekatet.

Fassaad

Krohv, puitlaudis ja fassaadiplaat

Aknad ja rõduuksed

PVC aknad 3-kordse selektiiv klaaspaketiga. Väljast pruunid ja tumehallid, seest valged.

Uksed

Hoone peauks soojustatud puituks. Korterite välisuksed puidust, lukustus sarjastatud (korteriomanik saab ühe võtmega avada nii trepikoja/üldalade kui korteri uksed).

Trepid

Trepikoja sisene trepp monoliitne raudbetoon. Korterite sisesed trepid metall kandevosa ja puidust astmeplaatidega.

Rõdud

Valdavalt raudbetoon elemendid. Rõdude põrandad kaetud terrassilaudisega. Rõdud klaasitud. 1. ja 5.korruse terrassid puidust terrassilaudadest.

Tehnovõrgud

Küte

Gaasikatel. Gaasikatel toodab ka sooja tarbevett. Korterites on vesipõrandaküte mis on tubade kaupa termostaatidest reguleeritav.

Ventilatsioon

Korterite põhised soojustagastusega sissepuhke-väljatõmbe ventilatsiooni seadmed, mis on paigaldatud panipaikade/abiruumide seintele või vannitubade ripplagede taha.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Hoone on ühendatud Tallinna linna vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja gaasikatlast. Näitude edastamine kauglugemisega.

Elekter

Korteritel kahetariifne arvesti. Näitude edastamine kauglugemisega. Ripplae tsoonis süvistatud valgustid paigaldatud, muud valgustid ja paigaldus ei sisaldu hinnas. Kogu hoone valgustus on projekteeritud LED valgustusele.

Nõrkvool

Paigaldatakse andmeside kaabeldus. Uksetelefonisüsteem videopildiga. Võimalus lisatasu eest tellida valvesignalisatsiooni kaabeldus.

Taastuvenergia

Hoonete katustele paigaldatakse päikesepaneelid millede toodetav elektrienergia on kasutatav hoone tarbimise katmiseks või võrku tagasi müümiseks.

Viimistlus

Materjalid

Vastavalt siseviimistlusvalikutele.

Korteri laed

Viimistletud õõnespaneel laed, paneelivuugid nähtavad. Osaliselt metallkarkassil kipslaed (esik, vannituba, panipaik), pahteldatud ja värvitud.

Seinad

Krohvitud, pahteldatud, värvitud.

Põrandad

Esikus ja san. ruumides keraamiline plaat. Teistes ruumides tamme laudparkett. Põranda tooni puidust põrandaliistud.

Pesuruumid

Vannitoa ja wc põrandad plaaditud; vannitoa seinad plaaditud osaliselt (vastavalt siseviimistlusvalikutele), wc seinad värvitud. Laed värvitud. Pesuruumis on ühepoolne kalle dušialas renntrapi suunas, ülejäänud pesuruumi põrand on tasapinnaline (kalle puudub), vanniga pesuruumis on põrand tasapinnaline (kalded puuduvad).

Heakord

Parkla

Kõik parkimiskohad asuvad hoone all kahel parkimiskorrusel kuhu pääseb mööda autopandust. Külaliste parkimine tänaval vastavalt avalikule parkimiskorraldusele.

Teed, platsid

Teede ja parkimiskohtade pinnakatteks on asfalt ja betoon. Parkla ja käiguteed valgustatakse.

Haljastus

Kinnistule rajatakse asukohta sobiv haljastus koos erinevat sorti ja suurustega taimestikuga. Kogu haljastatav pind korrastatakse, tasandatakse ning külvatakse muru. Osaliselt säilivad Lauluväljaku kinnistut ääristavad suured puud.

Mänguväljak

Hoonete vahelisele alale rajatakse mänguväljak koos perspektiivse väligrilliga.

Aed

Metall ribistikust piirdeaeda Lauluväljaku kinnistu piiril. Ligipääs Lauluväljaku kinnistule asub kohe kinnistu kõrval.

Teeservituut

Pirita tee 26d kinnistule on tagatud vahetu juurdepääs avalikult kasutatavalt teelt. Selleks on Pirita tee T6 ja Pirita tee 26b maatükile seatud tähtajatu ja tasuline teeservituut. Teeservituudi ala korrashoiu ja hooldamisega seotud kulude hüvitamiseks on ettenähtud tasu, mis on 2021.a seisuga Pirita tee 26d iga korteri kohta ligi 7 kuni 17€ kuus. Tasu suurus võib ajas muutuda suuremaks või väiksemaks – näiteks hooldustasu lepingulise tõste korral ja/või Pirita tee T6 maatüki üleandmisel korral Tallinna linnale.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Salvesta Lisainfo